V priestoroch Centra voľného času v Šuranoch sa v sobotu 14. mája 2022 stretli nadšenci strategickej hry Dáma. Konal sa Turnaj v Dáme pri príležitosti 77. výročia ukončenia 2. svetovej vojny, ktorý zorganizovalo Občianske združenie Hrádocká Venuša, Centrum voľného času Šurany, Športový šachový klub Šurany v spolupráci s partnermi.
 
O občerstvenie na turnaji sa postarala spoločnosť OC Zora – Reštaurácia SOARÉ, ktorá sponzorsky venovala 15 pízz.
 
Hlavnou výhrou turnaja bol 2x celodenný vstup do Wellness centra Aquamarin, ktorý venovalo Termálne kúpalisko & wellness Podhájska – oficiálna stránka. Súťažiaci na prvých troch miestach vyhrali vitamínové doplnky od Lekáreň Šajnová-Benu, darčekové predmety Mesto Šurany a Mestského kultúrneho strediska Šurany – Mestská Knižnica Šurany, darčekové predmety od spoločnosti FinLOG. Za sponzorský dar JUDr. Roman Porubský boli pre výhercov zakúpené medaile, sošky a poháre. Poďakovanie patrí taktiež spoločnosti COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo, ktorá venovala do turnaja 25€, za ktoré bolo nakúpené občerstvenie – vody, káva, čaj a spotrebný materiál.
 
1. miesto: Igor Polák
2. miesto: Miroslav Dvoran
3. miesto: Peter Porubský
 
Ďakujeme všetkým partnerom, spoluorganizátorom, organizačnému tímu a hráčom za pomoc pri organizovaní turnaja, tešíme sa na ďalší ročník Turnaja v Dáme, ktorý by sa mal uskutočniť v marci roku 2023 pri príležitosti oslobodenia mesta Šurany.