Venušin putovný pohár

19. ročník šachového turnaja o Venušin putovný pohár

Dňa 1. apríla 2023 sa v priestoroch kultúrneho domu v Nitrianskom Hrádku konal 19. ročník šachového turnaja o Venušin putovný pohár. Turnaj otvorila podpredsedníčka OZ Hrádocká Venuša Andrea Heclová spolu s primátorom mesta Šurany Marcelom Filagom.
 
Turnaj bol organizovaný pri príležitosti 78. výročia oslobodenia obce Nitriansky Hrádok. Pri tejto príležitosti sa uskutočnil pietny akt kladenia venca pod pamätník na budove kultúrneho domu, ktorý položili primátor mesta Šurany Marcel Filaga, podpredsedníčka OZ Hrádocká Venuša Andrea Heclová a predsedníčka DCS Nitriansky Hrádok Mária Špacírová.
 
Minútou ticha všetci prítomní vzdali úctu za zosnulého Róberta Hitku – dlhoročného organizátora šachových turnajov v Nitrianskom Hrádku. Památný list in memoriam za dlhoročný rozvoj šachu a organizáciu turnajov v Nitrianskom Hrádku prevzal jeho syn Michal Hitka.
“Robi, ďakujeme za všetko, čo si pre šach v Nitrianskom Hrádku urobil, posielame pozdrav hore do neba, tento turnaj bol špeciálne organizovaný pre teba, veľmi tu chýbaš.” predsedníctvo OZ Hrádocká Venuša.
 
Turnaja sa zúčastnilo 43 súťažiacich z celého Nitrianskeho kraja, medzi ktorými nechýbali mládežníci do 18 rokov. Hralo sa švajčiarskym spôsobom, na 7 kôl, 2×15 minút. Riaditeľom a hlavným rozhodcom bol Peter Červenka, štatutár Šachového klubu Šurany.
 
Veľké poďakovanie patrí našim partnerom – Billa, Tesco, Coop Jednota, Mesto Šurany, Mestské kultúrne stredisko Šurany, ŠachovýObchod.sk, BENU lekáreň – Šajnová, Wolt, FieroWine, TB Coffee, Thermalpark Dunajská Streda, Generali, Leviceonline.sk, Školské, Mikroregión Termál, MAS Cedron Nitrava, KamDoMesta, JaguarFox, SOARÉ, Denné centrum pre seniorov Nitriansky Hrádok.
 
Umiestnení:
1. miesto – Rastislav Nikel (Levice, 6 bodov)
2. miesto – Vladimír Škreňo (Nitra, 5,5 boda)
3. miesto – Eva Meszárosová (Dvory nad Žitavou, 5,5 boda)
 
Najlepší Šuranec – Maroš Laho
Najlepší mládežník – Peter Hajdu
 
Turnaj pripravili OZ Hrádocká Venuša a Šachový klub Šurany.
 
“Moje najväčie poďakovanie patrí všetkým členom združenia, ktorí priložili ruku ”k dielu” a že sme spoločne dokázali pripraviť tento perfektný šachový turnaj. Verím, že sa všetkým páčilo a tešíme sa na vás pri ďalších ročníkoch turnaja.” Branislav Jakab, predseda združenia